• Vitajte na stránkach našej školy
      • Naša škola
        •                    Okresné kolo v bedmintone ZŠ
          • Okresné kolo v bedmintone ZŠ

27. 3. 2024

Dňa 26. 03. 2024 sa v telocvični ZŠ Huncovce konalo okresné kolo v bedmintone žiačok a žiakov ZŠ. Záujem bol veľký a turnaja sa tak celkovo zúčastnilo 9 základných škôl. Naši reprezentanti sa vôbec nestratili a s každým súperom vydali zo seba maximum a hrali vyrovnanú partiu no rozhodli predsa len väčšie skúsenosti.
            Družstvo dievčat v zložení Laura Pompová a Klaudia Pompová (7.A) obsadili 4. miesto v skupine a družstvo chlapcov v zložení Márius Barnáš a Dominik Compeľ (9.A) obsadili 3. mesto v skupine.

• Noc s Andersenom

25. 3. 2024

Pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena (2. apríla) sa každoročne organizuje Noc s Andersenom, medzinárodné podujatie na podporu čítania.

Aj naša škola sa do tohto podujatia zapojila a počas noci z 22. na 23. marca sa premenila na rozprávkovú krajinu, v ktorej sme strávili nezabudnuteľnú noc. Pre žiakov rozdelených do rozprávkových súťažných družstiev bol pripravený pestrý program – súťaže, úlohy a aktivity, pričom každá z nich sa niesla v znamení nejakej rozprávky. Témou tohtoročnej Noci s Andersenom bola rozprávka Snehová kráľovná, ktorá vyšla pred 180 rokmi, a preto žiaci za plnenie úloh zbierali srdiečka symbolizujúce Kayovo ľadové srdce, ktoré sme sa snažili spoločnými silami počas noci rozmraziť. Zmerali si sily v pozornosti, šikovnosti, kreativite, logike i vytrvalosti, a dokonca predviedli aj svoje tanečné umenie 😊. Oslavovať s nami

• Grafický návrh obálky žiackej knižky

25. 3. 2024

V školskom roku 2023/2024 vyhlasuje spoločnosť ŠEVT a.s. 23. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže pre žiakov ZŠ a ZUŠ

Grafický návrh obálky žiackej knižky

Žiaci si mohli vybrať z dvoch tém:

1. Škola mojich snov
            2. Strom plný života

Našu školu zastúpia práce najlepších výtvarníkov školy. Sú to: Adrián Horváth IX.A, Peter Mišalko IX.A, Timotej Strakula VIII.A, Rudolf Hakmi VIII.A, Žaneta Dunková VIII.B, Petronela Oračková VIII.B, Viktória Pompová VII.A, Laura Pompová VII.A, Zdeno Mišalko VII.B, Michaela Oračková VII.B.

•                 🧗🏻‍♀️Školská horolezecká liga🧗🏻‍♀️
          • 🧗🏻‍♀️Školská horolezecká liga🧗🏻‍♀️

19. 3. 2024

Dnes (19.3.24) sme sa so žiakmi a žiačkami II. stupňa zúčastnili kvalifikačného kola školskej horolezeckej ligy, ktoré sa konalo v CVČ v Kežmarku.
            Žiaci mali za úlohu vyliezť na horolezeckej stene dve vybrané cesty, za čo najkratší čas, resp. za stanovený čas vyliezť čo najvyššie. Následne sa žiakom za obidve cesty sčítali body, pričom najlepší žiak a žiačka našej školy postúpili automaticky do finále horolezeckej ligy.
            Najlepšie sa darilo Tomášovi Kuligovi a Vivien Vnenčákovej, ktorí nás budú na konci apríla reprezentovať v okresnom finále. Okrem nich za našu školu nastúpili Nikolas Pompa, Rudolf Hakmi, Tomáš Compeľ, Gabriel Gábor, Ahmed Hakmi, Michal Gábor, Oľga Zamkovská, Kristína Šoltésová, Barbora Staneková, Viktória Zamkovská a Sofia Cimbalistová.

• Odkazy

Štvrtok 28. 3. 2024

• Základná škola Toporec
      • 052/4594137 - momentálne nedostupné 0905 570 301 - riaditeľ školy 0908 699 926 - tajomník školy